Navigace - Argentina
Dovolená Argentina Recenze hotelů Argentina
Last minute Argentina Hotely a ubytování Argentina
Víza Argentina Fotogalerie Argentina
Mapy a průvodce Argentina  

      --> Přírodopis
        --> Zvířata

        Nebezpečná zvířata

Argentina - Zvířata

V oblastech kolem řek, v bohatých rozrostlých pralesech můžete pozorovat různé druhy ptáků a zvířat. K charakteristickým druhům zvěře pralesa patří jaguár, tapír, jelínek, kajman a vřešťan, z ptáků je to například papoušek a kolibřík. Ve stepích žije lama, nandu - pštros, který žije v nížinách, pásovec a různé druhy hlodavců, například i ohrožená činčila.

tapír
Ve vyšších polohách jižních And jsou obyvateli například puma, jelen nebo kondor.
U pobřeží Atlanského oceánu zase velryby, mrože a tučňáky. Najdete tu obrovskou škálu různých druhů živočichů.
mrožvelryba
Argentinská doga
Plemeno argentinské dogy pochází z provincie Cordoba v Argentině. Je to nedávno vyšlechtěná rasa, která je vhodná i pro pracovní využití jako je lovecký nebo služební pes. V Argentině se využívá jako lovecký pes především k lovení pum, jaguárů a divokých prasat nebo také jako policejní pes.
Zakladatelem tohoto plemene je doktor Antonio Nores Martinez. V roce 1927 sestavil základní charakteristiku nového plemene psů a nazval ho argentinskou dogou. Začal křížením čistokrevných psů s bojovým psem z Cordoby (velmi mohutný pes, povahou nevyrovnaný a geneticky neupevněný). Po několika generacích dosáhl doktor Martinez svého cíle. Protože byl Martinez vášnivý lovec, používal tohoto psa při lovech na velkou zvěř. Projevili se při tom užitečné vlastnosti této rasy. 21. května 1964 bylo toto plemeno uznáno argentinským kynologickým svazem za samostatné plemeno a od tohoto okamžiku se tito psi registrují v plemenné knize argentinské agronomické společnosti. 31. července 1973 bylo toto plemeno uznáno také kynologickou federací FCI jako první a jediné argentinské plemeno, a to hlavně díky snaze Dr. Martineze.
Povaha tohoto plemene je veselá, nenáročná, přátelská. Nikdy není agresivní a musí být dokonale pod kontrolou. Při lovu je nehlučný, odvážný, chytrý a bojovný. Protože má vyvinut silný lovecký pud, je nesnášenlivý k jinými zvířatům a cizím psům.
Je to pes středních proporcí. Má pevnou a k tělu pevně přiléhající kůži. Mívá tmavé nebo oříškové hnědé oči.

Průvodce a mapy


Argentina
Argentina
509 Kč
Argentina...
Argentina - DVD
79 Kč

Sopka.cz - cestování, dovolená

Marco Polo - exotická dovolená

Afrika safari

golfové zájezdy

  • - Jsme autorizovaní prodejci více než 100 CK
  • - Nakupujete přes pojištěnou CK Marco Polo
  • - Najdeme vám tu nejlepší cenu

argentina
La Casa Nova nabízí zahradní nábytek z přírodních materiálů jako je ratan, mořská tráva, vodní hyacint, banánový list a acabá, ale i umělý ratan, textilie a kov.

Odkazy
odkazy