Navigace - Argentina
Dovolená Argentina Recenze hotelů Argentina
Last minute Argentina Hotely a ubytování Argentina
Víza Argentina Fotogalerie Argentina
Mapy a průvodce Argentina  

      --> Kdo tu žije? - o lidech
        --> Další zajímavosti

        Tango
        Osobnosti Argentiny
        Indiánská kultura
        Osobnosti literatury
        Čeští přistěhovalci a pražské jezulátko

Argentina - Další zajímavosti

Tango
Tango, ještě před tím než se stalo salóním tancem, se tančilo v špinavých chudých přístavních čtvrtích, kde se scházeli námořníci, opuštění, chudí italští přistěhovalci.
Všechny tangové texty vypráví o nenaplněné lásce, touze, zklamaných nadějích a o osamělosti. Známý argentinský zpěvák říká: tango je smuntá myšlenka, kterou můžete tančit.
Centrem městské bohémy bývala čtvrť Boca, dnes je jednou z městských částí. Neznámějším, a nejdražším lokálem, kde se tančilo tango byl Viejo Almacen. V roce 1993 musel z finančních důvodů uzavřen. Tu správnou atmosféru tanga můžete nyní najít v tangobarech San Telma, které navštěvují nejen turisté ale i místní argentinci. Už jen zřídka můžeme zahlédnou tančící pár, pevně k sobě přitisknutý, žena v čepečku a krajkových rukavicích, muž v lakových střevících a s černou muškou. Klavír je nástroj naprosto nepostradatelný pro tango.
Známou legendou v oblasti tanga je zpěvák Carlos Gardel, kterému se říkalo zpěvák se slzami v hrdle. Vyrost v chudých čtvrtích Buenos Aires a svým uměním dobyl celý svět. V roce 1935 na vrcholu slávy, se s ním zřítilo letadlo. V srdcích Argentinců zůstal však navěky jako Carlitos.


Průvodce a mapy


Argentina
Argentina
509 Kč
Argentina...
Argentina - DVD
79 Kč

Sopka.cz - cestování, dovolená

Marco Polo - exotická dovolená

Afrika safari

golfové zájezdy

  • - Jsme autorizovaní prodejci více než 100 CK
  • - Nakupujete přes pojištěnou CK Marco Polo
  • - Najdeme vám tu nejlepší cenu

argentina
La Casa Nova nabízí zahradní nábytek z přírodních materiálů jako je ratan, mořská tráva, vodní hyacint, banánový list a acabá, ale i umělý ratan, textilie a kov.

Odkazy
odkazy