Navigace - Argentina
Dovolená Argentina Recenze hotelů Argentina
Last minute Argentina Hotely a ubytování Argentina
Víza Argentina Fotogalerie Argentina
Mapy a průvodce Argentina  

      --> Kdo tu žije? - o lidech

      Obecné informace
      Náboženství
      -->Národnosti
      Další zajímavosti
      Sociální uspořádání

Argentina - Národnosti

argentinský muž tvarující džbán95% obyvatelstva tvoří běloši, kteří přišli z Itálie a Španělska. Z Evropy přišli také Britové, Francouzi, Němci, Poláci a Rusové, ze Středomoří Syřané a Libanonci. Míšenci narození křížením bělochů a Indiánů se mísili stále více a dnes tvoří pouhých 4,5 % argentinského obyvatelstva. 0.5 % obyvatel Argentiny tvoří čistě indiánské kmeny jako jsou Mapuche, Toba, Mataco a Chiriguana.
Patagonci v Ohňové zemi jsou ohroženi vymřením.
Odhaduje se, že v zemi žije kolem 3 miliónů obyvatel bez stáního občanství, kteří přicestovali ilegálně.
Argentina přitahovala vždy přistěhovalce. Nabízela dostatek úrodné půdy, příhodné klima a nadějnou hospodářskou budoucnost. Zákon č. 817 z roku 1876 zajišťoval nové příchozím ochranu a podporu ze stany státu, včetně stravy a ubytování v aklimatizačním období. Příchozí si mohl svobodně vybrat práci, dopravu na pracovní místu mu zajišťoval stát.
Tyto lákavé podmínky způsobily, že v první polovině 20. století byla Argentina druhou zemí hned po USA, která pojala největší počet evropských přistěhovalců. Od roku 1857 do roku 1943 přišlo do Argentiny 6 628 506 přistěhovalců, natrvalo tu zůstalo 3 476 392. Od 50. let začali přicházet místo evropanů přistěhovalci z latinskoamerických zemí - z Paraguaye a z Chille, často z politických důvodů.

Průvodce a mapy


Argentina
Argentina
509 Kč
Argentina...
Argentina - DVD
79 Kč

Sopka.cz - cestování, dovolená

Marco Polo - exotická dovolená

Afrika safari

golfové zájezdy

  • - Jsme autorizovaní prodejci více než 100 CK
  • - Nakupujete přes pojištěnou CK Marco Polo
  • - Najdeme vám tu nejlepší cenu

argentina
La Casa Nova nabízí zahradní nábytek z přírodních materiálů jako je ratan, mořská tráva, vodní hyacint, banánový list a acabá, ale i umělý ratan, textilie a kov.

Odkazy
odkazy