Navigace - Argentina
Dovolená Argentina Recenze hotelů Argentina
Last minute Argentina Hotely a ubytování Argentina
Víza Argentina Fotogalerie Argentina
Mapy a průvodce Argentina  

      --> Turistické lokality
        --> Historicky zajímavé

        Buenos Aires a okolí
        -->Mezopotámie

Argentina - Mezopotámie

Oblast Mezopotamia – meziřečí se rozkládá mezi řekami Paraná a Uruguay. Svou polohou nabízí příjemné prostředí k pobytu dovolené. Řeka Paraná poskytuje doslova "ráj" pro milovníky rybolovu. Žije v ní mnoho místních druhů ryb -"dorados", "bogas", "mandubíes" nebo "patíes".


dolní tok řeky Paraná v oblasti MeziřícíParaná
Paraná byla hlavním městem Argentiny od roku 1853 do roku 1861. Nyní je hlavním městem provincie Entre Ríos. Město Paraná ve spolupráci s městem Santa Fe vystavělo velký tunel Hernandarias jako spojení mezi těmito městy. Můžete si tu prohlédnou katedrálu Iglesia Catedrál, , která se nachází na ulici Plaza Primero de Mayo a pochází z roku 1730. Na ulici 9 de Julio a 25 de Mayo v budově Colegio del Huerto sídlil kdysi Senát.
Na ulici Corrientes a Urquiza stojí zajímavá budova Palacio Munciipal z roku 1889 a Escuela Normal Paraná, škola založená DF Sarmientem. Na některý z koncertů si můžete zajít do divadla Teatro Municipal Tres de Febrero, která pochází z roku 1908.
Na ulici Plaza Alvear najdete muzeum Museo de Bellas Artes Pedro E Martínez, které obsahuje sbírku prací a děl místních umělců.
V moderním muzeu Museo de la Ciudad se zaměřují na historii městského osídlování.

Gualeguaychú
Toto město jistě stojí za zmínku. Na Plaza San Martín naleznete městské centrum. Navštívit můžete budovy z 19. století Casa de Andrade na ulici Andrade a Borques, kde se scházeli básníci, novináři, politici a diplomaté. Na ulici Fray Mocho 135 stojí budova Casa de Fray Mocho, ve které se narodil José S Álvarez, zakladatel satirického časopisu Caras y Caretas. Jižně od Maipú se nachází venkovní muzeum Musseo Ferroviario, kde najdete sbírku lokomotiv, jídelních vozů apod.
Palace San JoséPalace San José
Nedaleko od města Concepcion del Uruguay se nachází hlavní turistická atrakce Palace San José, která je bývalou rezidencí generála Justo José de Urquiza. Generál Urquiza je národním hrdinou této provincie. Jeho bývalou rezidenci obklopují velmi staré stromy. Projít se tu můžete v místních zahradách. Uvnitř lze spatřit rodinné pokoje, kapli a ostatní pokoje, které využívali hosté, jakými byli například Sarmiento nebo generál Mitre. V kapli se dodnes konají svatební obřady. Dozvíte se tu tragický příběh, který se odehrál 11. dubna 1870. 50 mužů obsadilo celý dům. Říká se, že generál se snažil ubránit, ale po zákeřné ráně do týlu omdlel. Jeho vrahem byl Ricardo López Jordán. V pokoji, ve kterém byl zabit jsou dodnes na dveřích krvavé skvrny.

Corrientes
Na řece Paraguay, asi 1025 km od Buenos Aires leží nejstarší Argentinské město Corrientes s 80 000 obyvateli. Centrem je ulice Plaza 25 de Mayo. Navštívit tu můžete muzeum Convento de San Francisco na ulici Mendoza 450. Velmi atraktivní je park na ulici mezi Plácido Martínez a Quintana , kde se nachází monument Monumento a La Gloria, který vzdává hold italské komunitě.
Za návštěvu stojí Santuario de la Cruz del Milagro, kříž ze 16. století. Stojí mezi ulicemi Buenos Aires a Slatou.
Historické muzeum na ulici Av 9 de Julio 1044, Museo Historico de Corrientes představuje exhibici zbraní, antického nábytku a mincí a představuje náboženskou a civilní historii této oblasti. V Musseo de Bellas Artes Dr Juan Ramón Vidal na ulici San Juan 634 naleznete mnoho skulptur od mnoha umělců.

Yapeyú
Yapeyú je rodištěm generála José de San Martín. Město bylo založeno roku 1626 a počet obyvatel se změnil z počátečních 8000 indiánů kmene Guaraní na současných 80 000 usedlíků. Za návštěvu tu stojí Museo de Cultura Jesuítica, ve kterém naleznete zajímavé fotografie a další dokumenty vypovídající o misionářských akcích v této oblasti. Budova Casa de San Martín je rodištěm největšího argentinského hrdiny – generála Jorge Rafaela Videla. Hned vedle se nachází Museo Sanmartiniano, kam byl v letech 1998 přemístěn pluk Granaderos.
ruiny San Ignácio MiníPosadas
Posadas má populaci 250 000 obyvatel. Turisté by neměli vynechat návštěvu ruin jezuitského kláštera San Ignacio Miní, asi 50 km na východ od města. V muzeu Museo de Ciencias Naturales e Históricas naleznete sbírku různých druhů hornin a ostatní zajímavosti z oblasti geografie a botaniky.

Yacyretá Dam
Gigantický hydroelektrický projekt přehrada Yacyretá se nachází asi 200 km Paraná. Tento projekt stál kolem 1,5 billiónu dolarů a muselo k němu být přemístěno přes 40 000 lidí ze svých domovů. Prezidentský kandidát Carlos Menem tuto přehradu nazýval monument korupce.

San Ignacio Miní
V období největšího rozkvětu města v roce 1733 mělo město 4000 obyvatel, převážně indiánů. Kostel postavený z červené horniny navrhl italský architekt Juan Brasanelli. V komplexu byl vybudován klášter, pohřebiště, kuchyň, jídelna, dílna a ložnice. San Ignacio se nachází asi 56 km východně od Posadasu.

Resistencia
Resistencia je střediskem provincie Chaco a hlavním hraničním přechodem na hranicích s Paraguaí. Navštívit tu můžete nádherný národní park Parque de las Esculturas Aldo y Efrín Boglietti, který se rozkládá na 2500 m2 nebo muzeum Museo del hombre Chaqueno na ulici Arturo Illia, které se zaměřuje na kolonizaci oblasti Chaco. Muzeum Museo Policial na ulici Roca 223 je možná lepší než by jste očekávali. Podává svědectví o drogové válce.
Muzeum El Fogón de los Arrieros na ulici Brown 350 je známé díky sbírce uměleckých předmětů nalezených v Chacu, Argentině a na celém světě.

Formosa
Z Formosy můžete překročit hranice do Bolívie nebo do Paraguay. V září se tu koná velkolepý týdenní festival Fiesta del Río. 150 lodí se plaví z Corrientes po řece Río Paraguay.Průvodce a mapy


Argentina
Argentina
509 Kč
Argentina...
Argentina - DVD
79 Kč

Sopka.cz - cestování, dovolená

Marco Polo - exotická dovolená

Afrika safari

golfové zájezdy

  • - Jsme autorizovaní prodejci více než 100 CK
  • - Nakupujete přes pojištěnou CK Marco Polo
  • - Najdeme vám tu nejlepší cenu

argentina
La Casa Nova nabízí zahradní nábytek z přírodních materiálů jako je ratan, mořská tráva, vodní hyacint, banánový list a acabá, ale i umělý ratan, textilie a kov.

Odkazy
odkazy